Výroba sila na piliny a štiepku

Partner: Výroba sila na piliny a štiepku

Referenčná výroba sila na piliny a štiepku. Nami vyrábané silo je vybavené systémom vyhrabávania pilín pomocou šnekového vynášacieho systému. Silo je určené pre skladovanie pilín a štiepky ako prevádzková zásoba paliva pre automatický kotol na biomasu.

Pre komplexnú realizáciu projektu spracovania, transportu a uskladnenie drevného odpadu naša spoločnosť zabezpečovala hlavné komponenty. Najdôležitejšia časť projektu bola výroba sila pre uskladnenie pilín a štiepky. Ďalej bol použitý transportný ventilátor a cyklónový odlučovač našej výroby. V rámci komplexného projektu bolo realizované drvenie odpadového dreva. Následný transport štiepky do sila, inštalácia kotla na spaľovanie biomasy a napojenie na systém vykurovania investora. Realizáciu zákazky zaisťovala z pozície generálneho dodávateľa partnerská spoločnosť Gremi KLIMA, s.r.o.

Silo na uskladnenie pilín a štiepky

Sila GKS našej výroby slúžia pre uskladnenie drobného drevného materiálu ako sú piliny, hobliny a štiepka vznikajúceho v drevárskych prevádzkach. Najčastejšou aplikáciou sila je zabezpečenie prevádzkovej zásoby paliva pre kotolňu. Dlhšie zabezpečenie prevádzkovej zásoby materiálu pre briketovaciu linku či ako zásobník materiálu pre expedíciu odpadu. Sila GKS sú vybavené závitovkovým vyprázdňovacím systémom v spodnej kužeľové časti zásobníka s uzavretím pomocou rotačného podávača na výstupe materiálu. Pre plnenie sila sa najčastejšie používa pneumatická doprava materiálu s použitím filtračného zariadenia umiestneného na strope sila. U dopravy štiepky je možné použiť cyklónový odlučovač umiestnený na strope sila. Sila GKS sú vybavené odľahčovacími membránami pre možnosť uskladnenie explóznou prachu, prístupovým rebríkom a potrubím suchovody.


Výroba sila je uskutocnovania vždy podľa konkrétneho zadania zo strany investora. Podľa potreby klienta dodávame sila v prevedení s podstavnou oceľovou konštrukciou s podjazdová výška pre nákladný automobil. Štandardné je Umiestnenie na betónovom základe s nadväzujúce cestou materiálu do kotolne, briketárňach či na ďalšie spracovanie.

Ďalšie referencie

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcete sa stať partnerom?

Partnerstvom získate prístup do online katalógu pre partnerov vrátane cenových informácií, automaticky generovaným ponukám a ich históriu. Vyplňte prosím kontaktný formulár nižšie. Naše obchodné oddelenie Vás bude kontaktovať.