Separácia odrezkov pomocou rotačného separátora

Partner: Separácia odrezkov pomocou rotačného separátora

Pre nášho klienta sme riešili problém s prašnosťou pri lise na odrezky. Navrhli sme, vyrobili a nainštalovali rotačný separátor, ktorý je umiestnený na vlastné oceľovej konštrukcii priamo nad vstupom do lisu. Lis je vybavený vlastnou vacuovou vývevou, ktorá si nasáva odrezky z medzizásobníka.

Separácia odrezkov prebieha na vnútornom site separátora, ktorý je regenerovaný stieracími lištami rotora separátora. Prachové častice pokračujú ďalej do filtračného systému. Odrezky padajú dole do medzizásobníka pod separátorom. Produkty pre papierenský priemysel vyvíjame spoločne s partnerskou spoločnosťou Golpretech Czech Republic.

Pre realizáciu sme použili nami vyrábaný separátor papierových odrezkov typu RSGG – Medzizásobník bol skonštruovaný a navrhnutý na mieru danej aplikácie. Výsledkom našej realizácie je bezprašný priestor okolo lisu na odpad.

Popis rotačných separátorov

Rotačné separátory slúži ku kontinuálnemu odlučovanie papierových odrezkov z odsávaného vzduchu. Sú významným komponentom aplikácie odsávania v polygrafických prevádzkach. Papierové odrezky sú zachytené na dierovať site a kontinuálne stierané pomocou stieracích líšt rotora separátora. Rotor separátora zaisťuje jednak kontinuálne stieranie zachytených odrezkov a zároveň zaisťuje tlakové oddelenie výsypu odrezkov od vzduchotechnického systému. Separátor je schopný pracovať v nepretržitom režime 24/7. Výsyp odlúčených papierových odrezkov je štandardne napojený na utĺkacie či balíkovacie lis. Uchytenie separátora papierových odrezkov je riešené uložením na výstupný kanál pomocou pripojovacej príruby. V polygrafických prevádzkach s požiadavkou na úplnou bez obslužnosť navrhujeme spracovanie odpadu pomocou balíkovacího lisu či použitie dvoch paralelne umiestnených separátorov papiera s vývodmi do pechovacích lisov. V prípade použitia pechovacích lisov papiera je vždy v chode len jeden z dvoch inštalovaných separátorov. Pri naplnení kontajnera systém automaticky pomocou prepínacích klapiek presmeruje cestu papierového odpadu do druhého separátora.

Ďalšie referencie

Odprášenie linky na drvenie autovrakov

Partner: Odprášenie linky na drvenie autovrakov

Vzdušnina je ďalej vedená do cyklónových odlučovačov, kde dôjde k odlúčeniu hrubých častíc ľahkej frakcie. Takto zachytené hrubé častice sú…

Tepelná izolácia potrubia

Partner: Tepelná izolácia potrubia

Zároveň tepelná izolácia potrubí zabraňuje ochladzovaniu plynu vo vnútri potrubných trás a prispieva k obmedzeniu alebo vylúčenie možnosti kondenzácie pár…

Chcete sa stať partnerom?

Partnerstvom získate prístup do online katalógu pre partnerov vrátane cenových informácií, automaticky generovaným ponukám a ich históriu. Vyplňte prosím kontaktný formulár nižšie. Naše obchodné oddelenie Vás bude kontaktovať.