Priestorové odsávanie zvarovne

Partner: Priestorové odsávanie zvarovne

Zrealizovali sme priestorové odsávanie zvarovne s pomocou nami vyrábaného filtračného zariadenia G & G Patro JET. V hale sa nachádza 6 zváracích pracovísk, nad ktorými sme navrhli a nainštalovali systém podstropného odsávania. Pod stropom haly sme nainštalovali odsávacie potrubné vedenia, ktoré odsávacími nadstavcami zaisťuje odťah dymu od stredu zváracích pracovísk.

Pre priestorové odsávanie zvarovne sme použili filtračnú vložku G & G Patro JET 3-3-2-18 s automatickou regeneráciou filtračného média pomocou tlakového vzduchu s 18 patrónami. Filtračné plochou 324 m2 a odsávacím výkonom 19 000 m3 / h. Odprašky sú zachytávané do vedra s objemom 50l. Prefiltrovaná vzdušnina je vrátená späť do výrobných priestorov pomocou distribučného rukávce s perforovanými otvormi tak, aby bola prefiltrovaná vzdušnina distribuovaná smerom dole k podlahe. U priestorového odsávania zvarovne je vždy veľmi dôležité odsávať pod stropom a vracať vzduch smerom k podlahe tak, aby pod stropom nevznikala oblasť teplejšieho vzduchu, ktorý potom zamedzí, aby dym stúpal nahor.

Realizačné práce pre nás zaisťovala partnerská spoločnosť V-Dusting.

Popis patronového filtra

Ide o suché, patrónové filtračné zariadenie prachových podielov, vybavené automatickou regeneráciou filtračného média pomocou tlakového vzduchu. Regenerácia filtračného média prebieha cyklicky v nastavených časových intervaloch s možnosťou riadenia podľa aktuálnej tlakové straty. Odsávací výkon je stanovený použitým ventilátorom podľa typu materiálu a požadovaného zaťaženia filtračnej plochy. Zaťaženie filtračnej plochy je pri filtri typu G & G Patro JET stanovené na min 1,0 m3 / m2 / min Ventilátor nie je súčasťou filtračné jednotky. Filtračné zariadenie vyrábame v prevedení pre umiestnenie vo vonkajšom prostredí a to bez nutnosti bez nutnosti zastrešenia. Filtračné zariadenie dosahuje vysokej účinnosti filtrácie – na 99.9%, preto je možno prefiltrovanú vzdušninu vracať späť do priestoru výrobnej haly. Pomer vrátenie vzduchu do priestoru haly a vonkajšieho prostredia určuje projektant technológie podľa charakteristiky odsávaného materiálu a vzduchových pomerov výrobného objektu.

Ďalšie referencie

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcete sa stať partnerom?

Partnerstvom získate prístup do online katalógu pre partnerov vrátane cenových informácií, automaticky generovaným ponukám a ich históriu. Vyplňte prosím kontaktný formulár nižšie. Naše obchodné oddelenie Vás bude kontaktovať.