Odsávanie plastového prachu

Partner: Odsávanie plastového prachu

Referencie v oblasti odsávanie a filtrácie plastového prachu. Naše textilné filtračné zariadenie s automatickou regeneráciou filtračného média tlakovým vzduchom, záchytom prachu do big-bagu. Vrátenie prefiltrovaného vzduchu späť do pracovného priestoru.

Naša dodávka zahŕňa výrobu a inštaláciu filtračného zariadenia pre odsávanie plastového prachu typu G&G Jet BAG. Filtračné zariadenie je určené pre umiestnenie vo vonkajšom prostredí bez nutnosti prístrešku. Filter je vybavený automatickou regeneráciou filtračného média (plochých textilných hadíc) pomocou pulzov tlakového vzduchu. Filtračné zariadenie je vybavené výsypkou filtrátu, zakončenou rotačným podávačom s výpadom odpadu do big-bagu. Filter je umiestnený na oceľovej konštrukcii.

Z hľadiska prúdenia vzduchu vo vnútri filtra a tlakových strát filtračného systému je koncepcia filtračnej jednotky volená tak, aby vzdušnina do filtračnej jednotky vstupovala vo vrchnej časti filtra a vystupovala prefiltrovaná v spodnej časti filtračného zariadenia. Prúdenie vnútri filtračnej komory je zhora nadol, čo výrazne napomáha k odvádzaniu prachu do výsypky. Toto je u odsávania plastového prachu kľúčové. Táto koncepcia znižuje tlakové straty filtračného média.

Pri aplikácii odsávania plastového prachu garantujeme dlhú životnosť filtračného média minimálne 5 rokov prevádzkovania filtračného zariadenia. Dbáme na na to, aby inštaláciou nášho filtračného zariadenia nevznikali prevádzkovateľovi nadbytočné prevádzkové náklady spôsobené neustálou nutnú výmenou filtračného média.

Plastový prach je veľmi jemný ľahký a náchylný ku klenbovániu vo výsypke filtra. Je dôležité aby regenerácia filtra prebiehala kontinuálne, aby filtračné zariadenie malo pozvoľný sklon výsypky a kontinuálne odvod prachu, aby nedošlo k upchatiu výsypky filtra.

Inštaláciu filtračnej jednotky zaisťovala naša realizačná zložka G&G filtration CZ, s.r.o.

 

Filter G&G Jet BAG nájdete v našom katalógu TU.

Ďalšie referencie

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcete sa stať partnerom?

Partnerstvom získate prístup do online katalógu pre partnerov vrátane cenových informácií, automaticky generovaným ponukám a ich históriu. Vyplňte prosím kontaktný formulár nižšie. Naše obchodné oddelenie Vás bude kontaktovať.