Ašpirácie horných dopravných ciest obilného silá

Partner: Ašpirácie horných dopravných ciest obilného silá

Realizovali sme centrálny odsávací systém s pripojením 13 ks odprašovacích miest horných dýchacích obilniho silá. Filtračná jednotka je dimenzovaná pre odsávací výkon 13 x 883 m3 / h => 11481 m3 / h.

Filter je použitý typu G & G Jet BAG s automatickou regeneráciou filtračného média pomocou tlakového vzduchu. Celý systém ašpirácie je riešený v súlade s legislatívnymi požiadavkami ATEX – odsávanie explóznou prachov. Filtračné zariadenie je vybavené odľahčujúcim ústrojenstvom s certifikáciou pre uvoľnenie tlakovej vlny do vnútorného priestoru haly. Nebolo tak nutné riešiť prestupy skrze vonkajšie opláštenie budovy. V odsávacom potrubí je inštalovaná spätná klapka B-flap, ktorá zamedzí v prípade výbuchu šírenia spätnej vlny do sacieho traktu. Vysypať prachu z filtra je riešený cez rotačný podávač s vedením do existujúceho spádového prachového potrubia. Výduch prefiltrovaného vzduchu je vedený do vonkajšieho prostredia.

Súčasťou realizácie bola aj demontáž existujúcej, už nevyužívané technológie filtrácie vrátane demontáže všetkých pôvodných odsávacích rozvodov. Technológia ašpirácie bola realizovaná v najvyššom poschodí obilniho silá a bolo potrebné filtračnú jednotku zostaviť až na mieste z dôvodu malých rozmerov montážneho otvoru.

Popis filtračného zariadenia

Filtračné zariadenie G & G Jet BAG sú textilné filtračné jednotky vybavené automatickou regeneráciou filtračného média pomocou protiprúde tlakového vzduchu. Zo skúseností z jednotlivých aplikácií vo dosahuje životnosť filtračného média viac než 20 000 prevádzkových hodín, bez nutnosti akéhokoľvek manuálneho dočisťovanie. Filtračné médiom sú ploché, hladké rukávce z netkanej textílie s plošnou hmotnosťou 550 g / m2. Filtračné médium neobsahuje záhyby, v ktorých by dochádzalo k usadzovaniu prachu. Zároveň je veľmi mechanicky odolné proti pretrhnutiu či predratiu. Hodnota zvyškového úletu prachových častíc sa pohybuje v rozmedzí od 0,25 mg / m3 do 5 mg / m3 v závislosti na odsávanom prachu. Filtračné zariadenie je vybavené buď zásobníkom na odpad s objemom 50 litrov, alebo výsypom odpadu cez rotačný podávač do BIG-bagov, alebo v prevedení podľa konkrétnej dopytu. Filtre G & G Jet BAG vyrábame aj v prevedení pre odsávanie explóznou prachov.

Realizačným partnerom pri tejto referenciu bola spoločnosti V-Dusting.

Ďalšie referencie

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcete sa stať partnerom?

Partnerstvom získate prístup do online katalógu pre partnerov vrátane cenových informácií, automaticky generovaným ponukám a ich históriu. Vyplňte prosím kontaktný formulár nižšie. Naše obchodné oddelenie Vás bude kontaktovať.