Engineering

Priemyselná filtrácia
Zaisťujeme kompletný štúdie a poradenstvo v oblasti priemyselnej filtrácie, čistenie odpadových plynov a spalín v rôznych priemyselných odvetviach. Ďalej sa zaoberáme spracovaním štúdií zameraných na technológie odstránenie nepríjemných zápachov vznikajúcich pri spracovaní a skladovaní rôznych ťažko rozložiteľných (oxidovateľných) zapáchajúcich látok.
Spracovanie štúdie realizuje naša divízia engineering, viď kontakt.
Pri voľbe materiálu je nutné sledovať niekoľko základných hľadísk, ako sú štruktúra filtračné vrstvy (priemery vlákien, pórovitosť, hrúbka vrstvy, povrchová úprava), mechanické, tepelné, chemické a elektrické vlastnosti textílie. O odlučovacích schopnostiach filtračná textília rozhoduje štruktúra filtračnej vláknité vrstvy. Odlučovacie proces u priemyselnej filtrácie sa skladá z troch fáz.
V prvej fáze sa častice odlučujú na jednotlivých vláknach čelnej časti filtračnej vrstvy rovnakými princípmi ako pri vzduchovej filtrácie, tj. Prevažne difúziou, zotrvačnosťou a intercepcie. V strednej fáze sa častice vo vrstve prevažne odlučujú na už odlúčených časticiach a vzniknutými reťazci a plošnými zhluky častíc dochádza k premosťovania vlákien. V konečnej fáze dôjde k zaplneniu pórov na čelnej strane vrstvy a odlúčené častice vytvárajú na povrchu vrstvy filtračný koláč v tvare vrstvy odlúčených častíc, ktorá ďalej pôsobí ako pórovitý zrnitá vrstva pre odlučovanie ďalších častíc. S nárastom hrúbky filtračného koláča dochádza k zvyšovaniu tlakové straty. Po prekročení určitej tlakovej straty je nutné vrstvu častíc (filtračný koláč) odstrániť - regenerácia filtračného materiálu alebo regeneráciu filtra. Veľkú časť priemyselných filtrov zaujímajú filtre hadicové tzv. "Bag filter", kedy hadice môžu mať rôzne tvary (kruhové, oválne). Tieto filtre sa používajú od prietokov 1000 m3/h do prietokov v rádoch milióna m3/h, tzv. "Bag house Filters".

Energetika
Pôsobíme v oblasti energetiky, kde sa zaoberáme štúdiami kompletných systémových riešení zameraných na redukciu plynných a tuhých znečisťujúcich látok. Spracovávame štúdie pre malé lokálne zdroje až po veľké elektrárenskej bloky a to v rozmedzí prietokov spalín od 1000 – 3 000 000 m3/h.
- Elektrárne a teplárne
- Lokálne kotolne a výhrevne
- Spaľovne
- Príprava a skladovanie rôznych druhov paliva (biomasa, RDF …)

Zlievarne, železiarne a oceliarne
Redukcia tuhých a plynných znečisťujúcich látok pri výrobe a spracovanie ocele a rôznych typov zliatin na báze (Al, Zn, Mg, Cu, Ti atď.)
- Príprava materiálu na tavenie – sušenie, separácia a lisovanie
- Príprava foriem a jadier – úprava piesku, výroba foriem a jadier, recyklácia foriem a jadier
- Tavenie – tavenie, liatie do foriem, modifikácie, odstruskování, čistenie pece
- Úprava odliatkov – vyklepávanie jadier, brúsenie, tryskanie, obrábanie
- Kovovýroba – rezanie, brúsenie, zváranie a obrábanie kovov

Drevospracujúci priemysel
Redukcia tuhých znečisťujúcich látok pri výrobe rôznych typov dosiek (drevotrieskové, laminátové atď.), Ďalej sa zaoberáme znížením prašnosti pri spracovaní dreva.
- Výroba doskových a nábytkárskych materiálov
- Výroba reziva – píly a katry

Potravinársky priemysel
Redukcia tuhých a plynných znečisťujúcich látok a znížením vzduchom roznášané prašnosti v potravinárskom priemysle.
- Cukrovary
- Mlyny
- Pivovary

Ťažba a spracovanie nerastných surovín
Zníženie prašnosti pri ťažbe a spracovaní nerastných surovín.
- Ťažba a spracovanie uhlia vrátane dopravy uhlia
koksovne - Ťažba a spracovanie kameňa
- Ťažba a spracovanie vápenca a dolomitu (vápenky, cementárne, maltárni, keramické, obaľovne drti a výroba kriedy)

Chemický priemysel
Redukcia tuhých a plynných znečisťujúcich látok a znížením vzduchom roznášané prašnosti v chemickom priemysle.
- Výroba zinkové beloby
- Sušiarne (napr. Liadok amónny atď.)
- Zinkovne