Aplikácie

Odsávanie vibračných brúsok pri brúsení tmelu

Odsávanie vibračných brúsok pri brúsení tmelu

Vyrábame vysokotlakové filtračné jednotky pre odsávanie vibračných brúsok pri brúsení tmelu. Odsávanie vibračných brúsok spočíva v pripojení vysokotlakovej odsávacie hadice priamo k hubicu vibračnej brúsky. Odsávanie tmelu prebieha cez brúsny brúsny papier, ktorý je vybavený už od výrobcu odsávacími otvormi. Pri použití vysokopodtlakového odsávaní tmelu priamo od brúsky nie je obrúsený prach šírený do priestoru brúsiaci kabíny, ale odsáva priamo do vysokotlakovej filtračnej jednotky.

Vyrábame ako malé systémy pre odsávanie jednej vibračné brúsky tmelu, tak aj centrálne vysokotlakové systémy, ktoré slúžia k centrálnemu odsávaniu celých brúsiacich kabín, kde je naraz odsávané do 10 brúsok tmelu súčasne. Vysokotlakové odsávania je používané aj v autolakovniach pre odsávanie brúsenie laku pri opravách karosérií. Systém odsávania tmelu je vybavený odsávacie Vysokopodtlaková turbínou, ktorá je riadená pomocou frekvenčného meniča v závislosti od počtu využívaných brúsok.
Vysokopodtlaková odsávanie brúsok

Vysokopodtlaková odsávanie brúsok


Vyrábame filtračné jednotky G&G Vacuum JET. Sú to Vysokopodtlaková filtračné jednotky, určené pre centrálne odsávacie systémy brúsenie tmelu. Vysokopodtlaková jednotky sú určené pre odsávacie výkony 200 m3/h až 8000 m3/h pri celkovom podtlaku až – 70 kPa. Filtre sú určené pre prachy bez nebezpečenstva výbuchu a pri vybavení ochranou membránou sú jednotky určené pre prachy s nebezpečenstvom výbuchu podľa ATEX. Pre najmenších systémy odsávanie tmelu vyrábame filtračné jednotky Micro JET, vybavené Vysokopodtlaková turbínou. Filtračné jednotky sú vybavené automatickou regeneráciou filtračného média pomocou protiprúde tlakového vzduchu. Odlúčený tmelový prach je hromadiť v zbernej nádobe s objemom od 20 do 200 litrov podľa požiadaviek klienta či podľa množstva odsávaných brúsok.

Profesionálne odsávanie pri opravách laku

Profesionálne odsávanie pri opravách laku


Odsávanie opráv lakovaných dielov prebieha v uzavretých kabínach s centrálnym rozvodom odsávacieho potrubia. Potrubie používame vysokotlakové nerezové rúrky spájané klipsňami. Pri jednotlivých zakončenie odsávacieho potrubia je nainštalované pneumaticky otváravé uzatváracia klapka. Klapka je ovládaná odberom tlakového vzduchu od vibračnej brúsky. V okamihu, keď pracovník brúsia, dôjde k automatickému otvoreniu uzatváracie klapky a brúska je týmto pripojená k odsávanie. Pripojením brúsky na odsávanie automaticky filtračný systém navýši svoj odsávací výkon. Ak pracovník prestane brúsku používať, dôjde k prerušeniu odberu tlakového vzduchu brúskou, uzatváracia klapka sa uzavrie a filtračná jednotka automaticky zníži odsávací výkon. Navrhujeme a dodávame profesionálne systémy do lakovní aj brusiarní tmelu pre kontinuálne linky v automotive, výrobách či opravách vagónov i autobusov.

Kontaktujte nás elektrofiltre

Poďme spolupracovať


Ak riešite obstaranie či rekonštrukciu systému odsávania v brusiarni či lakovni, ponúkame Vám spoluprácu pri návrhu a spracovanie projektovej dokumentácie, výrobe kompletného systému odsávania a realizáciu celej odsávacie technológie. Budeme radi, ak sa na nás obrátite.