Konfigurátor

Odsávanie v potravinárskych závodoch

Odsávanie v potravinárskych závodoch

Popis aplikácie

PROBLÉMY PROCESU ODSÁVANIE V POTRAVINÁRSKYCH ZÁVODOCH

Vysokoúčinné odsávanie v potravinárskych závodoch je veľmi dôležitá na zabezpečenie čistého pracovného prostredia. Prach voľne sa šíriaci do priestoru výrobnej linky môže byť zdrojom nečistôt a baktérií, ktoré sú pri výrobe potravín úplne nežiaduce. Usadeniny potravinového prachu v rohoch linky môžu vytvárať výbušné prostredie, a tým ohrozovať pracovníkov výroby. Hlavné aplikácie odsávania potravinárskeho prachu sú odsávanie cukrového prachu, odsávanie múky, odsávanie korenia, odsávanie balenia výrobkov. 

 

Odsávanie potravinárskeho prachu možno riešiť centrálne pomocou centrálnej filtračnej jednotky a potrubia k jednotlivým miestam odsávania prachu. Lokálne zdroje prachu sa môžu odsávať lokálne pomocou malých lokálnych filtračných jednotiek. Filtračné jednotky sa líšia v závislosti od toho, či sa odlúčený materiál použije na ďalšie použitie pri výrobe potravín alebo skončí v odpade. Filtračné jednotky a kompletné odsávacie systémy sa vyrábajú a dodávajú z nehrdzavejúcej ocele.

Dopyt Nakonfigurovať

Centrálne odsávanie potravinového prachu

Potravinársky prach je vysoko výbušný a je to najmä cukrový a múkový prach. Centrálny odsávací systém preto musí byť vybavený bezpečnostnými prvkami na uvoľnenie a zabránenie prenosu výbuchu. Filtračné jednotky, ktoré prichádzajú do kontaktu s produktom, ktorý sa ďalej používa vo výrobnom procese, sú vyrobené z certifikovaného materiálu na použitie v potravinárskom priemysle, doplnené o filtračný materiál a tesnenia.

Aspirácia na trasy prepravy obilia

použitie miestnych - bodových filtrov

Na aspirovanie dopravných trás obilia, sejby, šrotu používame miestne - bodové filtre. Pomocou bodových filtrov nasávame redlery, šnekové dopravníky a elevátory. Ide o filtračný systém, pri ktorom sa odsatý prach vracia späť do dopravnej cesty materiálu. Tieto filtre nie sú určené na oddelenie prachu od dopravovaného produktu, ale len na odprášenie dopravnej cesty. Bodový filter udržiava v dopravníku podtlak, a to umožňuje nasávanie vzduchu do vnútra dopravníka, čím sa zabraňuje šíreniu prachu do výrobného priestoru. Bodové filtre G&G Local JET sú k dispozícii v horizontálnej verzii na odstraňovanie prachu na redlerových a závitovkových dopravníkoch a vo vertikálnej verzii na odstraňovanie prachu na výťahoch. Výkony malých lokálnych filtrov sa pohybujú od 900 m3/h do 7 000 m3/h.

Hľadáme globálnych obchodných partnerov: pridajte sa k nám a rozšírte svoje podnikanie na medzinárodnej úrovni

V dnešnom prepojenom svete je to neustále hľadanie nových trhov a príležitostí na rast a expanziu. Preto oslovujeme potenciálnych obchodných partnerov na celom svete, ktorí majú záujem o spoluprácu v rámci našej vzájomne prosperujúcej spolupráce.

Kontaktný formulár
Mapa evropy
Inovácie produktového portfólia

Inovácie produktového portfólia

Naše produkty neustále inovujeme na základe návrhov našich partnerov a technologických trendov.

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Pre naše produkty poskytujeme všetky dokumenty vo formáte 3D STEP, ktoré môžete zapracovať do svojich projektov.

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Monitorovanie a ovládanie technológie prostredníctvom vzdialenej správy zlepšuje používateľský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenstvo

Technická podpora a odborné poradenstvo

Každá aplikácia si vyžaduje svoj špecifický výrobok a my vám radi pomôžeme s jeho výberom.