Konfigurátor
Aplikácie

Odsávanie textilného prachu

Odsávanie textilného prachu

Popis aplikácie

PROBLEMATIKA PROCESU ODSÁVANIA TEXTILNÉHO PRACHU

Textilný prach alebo textilné vlákna sa delia na rastlinné vlákna, živočíšne vlákna a anorganické vlákna. Na náš účel používame len textilný prach. Textilný prach vzniká pri výrobe akejkoľvek textílie. Výrobné procesy v textilnom priemysle možno rozdeliť do dvoch základných skupín: mechanické operácie (pradenie, tkanie, pletenie) a zušľachťovanie (mokré spracovanie, pri ktorom sa obnovujú hlavné úžitkové vlastnosti textílií). K významným emisiám prachových častíc dochádza aj v priemyselných práčovniach, najmä počas procesu sušenia. 

 

Bežné filtračné jednotky sa nedajú použiť na filtráciu alebo odlučovanie textilného prachu, pretože textilné vlákna majú tendenciu zhlukovať sa a vytvárať pri vzájomnom dotyku prikrývku. V bežnej filtračnej jednotke by zhluky textilných vlákien vyplnili priestor medzi filtračnými prvkami a trvalo by upchali filtračnú jednotku. Textilný prach sa oddeľuje pomocou rotačných filtrov s priebežnou regeneráciou filtračného bubna pomocou vákuového systému.

Dopyt Nakonfigurovať
Späť na aplikácie

Dnešné systémy odsávania textilného prachu

Vieme, ako robiť vlákno a chemlonový prach

Odsávanie textilného prachu sa vykonáva pomocou centrálneho odsávacieho potrubia s napojením na odsávače. Odsávacie potrubia sú hladké časti potrubia spojené prírubami. Na odsávanie textilného prachu sa nesmie používať systém spojenia potrubia pomocou nitov alebo samorezných skrutiek. Akýkoľvek ostrý hrot vyčnievajúci do vnútornej časti potrubia by spôsobil zasypanie potrubia. Prach sa privádza cez centrálne odsávacie potrubie do rotačného filtra. Rotačný filtračný bubon je po obvode vybavený filtračnou tkaninou, na ktorej vonkajšej strane sú oddelené textilné vlákna. Regenerácia filtračného bubna sa vykonáva nepretržite pomocou systému odsávania prachu. Sacie kefy regenerujú povrch rotačného bubna vždy pri jednom otočení bubna o 360°. Systém regenerácie filtračného bubna pozostáva z vysokotlakového ventilátora a cyklónového separátora. Odvzdušnenie cyklónového odlučovača je vedené späť do vstupu filtračného bubna.

Hľadáme globálnych obchodných partnerov: pridajte sa k nám a rozšírte svoje podnikanie na medzinárodnej úrovni

V dnešnom prepojenom svete je to neustále hľadanie nových trhov a príležitostí na rast a expanziu. Preto oslovujeme potenciálnych obchodných partnerov na celom svete, ktorí majú záujem o spoluprácu v rámci našej vzájomne prosperujúcej spolupráce.

Kontaktný formulár SK
Mapa evropy
Inovácie produktového portfólia

Inovácie produktového portfólia

Naše produkty neustále inovujeme na základe návrhov našich partnerov a technologických trendov.

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Pre naše produkty poskytujeme všetky dokumenty vo formáte 3D STEP, ktoré môžete zapracovať do svojich projektov.

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Monitorovanie a ovládanie technológie prostredníctvom vzdialenej správy zlepšuje používateľský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenstvo

Technická podpora a odborné poradenstvo

Každá aplikácia si vyžaduje svoj špecifický výrobok a my vám radi pomôžeme s jeho výberom.