Konfigurátor

Odsávanie pri rezaní hliníka

Odsávanie pri rezaní hliníka

Popis aplikácie

PROBLEMATIKA PROCESU ODSÁVANIA PRI REZANÍ HLINÍKA

Pri rezaní hliníka pílovými kotúčmi vzniká veľké množstvo hliníkových pilín. Pri výkonných automatických rezacích strojoch je objem hliníkových pilín taký veľký, že ich nie je možné odstraňovať zo stroja ručne, aby sa dosiahla efektívna výroba, a ich odstraňovanie sa rieši pomocou odsávacích systémov. Odsávací systém zabezpečuje stály prievan v odsávacej linke, aby sa hliníkové piliny neusadzovali vo vnútri stroja a v odsávacej linke. Filtračný systém je vybavený veľkou separačnou komorou, ktorá slúži ako medzisklad odsávaných pilín.

 

Odsávací systém je navrhnutý tak, aby bol odolný voči účinkom odsávanej chladiacej emulzie. Odporúča sa, aby bol výstup filtrovaného vzduchu vedený mimo výrobnej haly, ale ak sa použije sekundárny stupeň filtrácie, filtrovaný vzduch sa môže vrátiť do haly. Odsávacie potrubie musí byť hladké, s prírubami, aby sa piliny nezachytávali na ostré hroty nitov alebo samorezných skrutiek.

Dopyt Nakonfigurovať

Hliníkové piliny a ich vlastnosti

Hoci ide o hliníkový materiál, ktorého prach je vysoko výbušný, zachytená zmes pilín vzhľadom na veľkosť svojej frakcie netvorí so vzduchom výbušnú zmes. Hliníkové piliny majú tendenciu sa zhlukovať a vytvárať klenby, keď sa navzájom dotýkajú. Oddelený odpad je veľmi objemný a má nízku špecifickú hmotnosť. Na zhutnenie pilín možno pod filtračnú jednotku nainštalovať briketovací lis, ktorý objemné piliny stlačí na zhutnené hliníkové brikety.

Filtračná jednotka na odsávanie pri rezaní hliníkových profilov

Odolnosť voči pokrčeniu materiálu aj pri nepretržitom rezaní

Filtračné zariadenie na extrakciu hliníkových pilín má veľmi špecifickú konštrukciu. Filtračné médiá sú hladké, ploché rúrky umiestnené vertikálne. Regenerácia hadíc sa vykonáva pomocou tlakového vzduchu. Špecifickým znakom tohto filtra je vylúčenie akýchkoľvek vnútorných prepážok, výstuh alebo akýchkoľvek prekážok, ktoré by prispievali k tvorbe hliníkových troskových oblúkov. Veľmi dôležitým konštrukčným prvkom je veľká medzera medzi jednotlivými filtračnými hadicami. Pre túto aplikáciu sme špeciálne prispôsobili konštrukciu filtračných jednotiek G&G Flat HOUSE.

Hľadáme globálnych obchodných partnerov: pridajte sa k nám a rozšírte svoje podnikanie na medzinárodnej úrovni

V dnešnom prepojenom svete je to neustále hľadanie nových trhov a príležitostí na rast a expanziu. Preto oslovujeme potenciálnych obchodných partnerov na celom svete, ktorí majú záujem o spoluprácu v rámci našej vzájomne prosperujúcej spolupráce.

Kontaktný formulár
Mapa evropy
Inovácie produktového portfólia

Inovácie produktového portfólia

Naše produkty neustále inovujeme na základe návrhov našich partnerov a technologických trendov.

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Pre naše produkty poskytujeme všetky dokumenty vo formáte 3D STEP, ktoré môžete zapracovať do svojich projektov.

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Monitorovanie a ovládanie technológie prostredníctvom vzdialenej správy zlepšuje používateľský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenstvo

Technická podpora a odborné poradenstvo

Každá aplikácia si vyžaduje svoj špecifický výrobok a my vám radi pomôžeme s jeho výberom.