Konfigurátor

Odsávanie prachu z metalizácie výrobkov

Odsávanie prachu z metalizácie výrobkov

Popis aplikácie

PROBLÉMY PROCESU ODSÁVANIA PRACHU Z METALIZÁCIE VÝROBKOV

Metalizácia znamená nanesenie vrstvy vopred roztaveného kovu na povrch metalizovaného výrobku. Inými slovami, ide o striekanie výrobku za tepla. Táto technológia sa označuje aj ako lapovanie. Metalizácia sa používa ako povrchová ochrana výrobku alebo jeho súčastí, kde sa vyžaduje zvýšená odolnosť materiálu podkladu proti chemickej korózii.

 

Pri metalizácii sa metalizačný materiál - zinok alebo hliník - roztaví v metalizačnej pištoli a tlakovým vzduchom sa urýchľuje proti povrchu. Pri metalizácii sa však na upravovaný povrch neprilepí celý materiál, ale len jeho časť. Počas metalizácie sa zvyšný materiál rozptýli do metalizačného boxu a musí sa veľmi intenzívne odsávať a vzduch filtrovať. Vzduch a kovové častice tvoria výbušnú zmes, a preto musí byť systém odsávania a filtrácie vzduchu navrhnutý na odsávanie výbušného prachu. Kovové častice, ktoré sa dostanú do odsávacieho systému, sú už opäť v pevnom stave.

Dopyt Nakonfigurovať

Filtračné jednotky na metalizáciu

ATEX konštrukcia jednotiek s veľkou filtračnou plochou

Odsávanie pre proces metalizácie je určené na intenzívne vetranie metalizačného priestoru. Dôvodom je potreba zabezpečiť odsávanie výbušného prachu tak, aby vo vnútri boxu nedošlo ku koncentrácii prachu, ktorá by umožnila výbuch. Odsávací a filtračný systém na metalizáciu je navrhnutý s hrubostenným odsávacím potrubím Skii, ktoré je vybavené bezpečnostnou klapkou, aby sa zabránilo šíreniu tlakovej vlny do priestoru metalizácie. Ako filtračné zariadenie odporúčame použiť textilnú filtračnú jednotku v antistatickom vyhotovení s tlakovo odolným krytom do úrovne +40 kPa. Filtračná jednotka je vybavená pretlakovými membránami, ktoré v prípade výbuchu prasknú a uvoľnia pretlak do bezpečného priestoru. Filtračná jednotka sa vždy dodáva vybavená automatickou regeneráciou filtračného média pomocou tlakového vzduchu, takže filtračná jednotka je schopná nepretržitej prevádzky. Celý systém odsávania a filtrácie vzduchu sa vždy navrhuje, vyrába a dodáva podľa požiadaviek zákazníka, veľkosti pracoviska alebo požiadaviek výrobcu metalizačnej kabíny.

Hľadáme globálnych obchodných partnerov: pridajte sa k nám a rozšírte svoje podnikanie na medzinárodnej úrovni

V dnešnom prepojenom svete je to neustále hľadanie nových trhov a príležitostí na rast a expanziu. Preto oslovujeme potenciálnych obchodných partnerov na celom svete, ktorí majú záujem o spoluprácu v rámci našej vzájomne prosperujúcej spolupráce.

Kontaktný formulár
Mapa evropy
Inovácie produktového portfólia

Inovácie produktového portfólia

Naše produkty neustále inovujeme na základe návrhov našich partnerov a technologických trendov.

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Pre naše produkty poskytujeme všetky dokumenty vo formáte 3D STEP, ktoré môžete zapracovať do svojich projektov.

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Monitorovanie a ovládanie technológie prostredníctvom vzdialenej správy zlepšuje používateľský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenstvo

Technická podpora a odborné poradenstvo

Každá aplikácia si vyžaduje svoj špecifický výrobok a my vám radi pomôžeme s jeho výberom.