Konfigurátor
Aplikácie

Odsávanie otryskávacích kabín a otryskávačov

Odsávanie otryskávacích kabín a otryskávačov

Popis aplikácie

PROBLÉMY OTRYSKÁVACÍCH KABÍN A PROCESU ODSÁVANIE OTRYSKÁVAČMI

Zaoberáme sa odsávaním prachu v tryskacích kabínach a tryskacích zariadeniach. Odsávanie prachu je neoddeliteľnou súčasťou procesu tryskania, otryskávania alebo pieskovania. Tryskanie je technologický proces úpravy povrchu rôznych, zvyčajne tvrdých materiálov prúdom abrazívnych častíc pod tlakom. Najčastejšie používanými abrazívami na tvrdé materiály sú oceľové broky a oceľové S-hranoly, kremičitý piesok, korund, balast, oceľová drvina, drvina alebo troska z bielej liatiny alebo keramické mikrosféry.

 

Dôvodom otryskávania materiálu je odstránenie nečistôt z povrchu otryskaného výrobku, aby bol výrobok pripravený na následné lakovanie. Počas otryskávania sa do oblasti otryskávania uvoľňujú čiastočky hrdze, stará farba a iné nečistoty. Tieto prachové častice sa odsávajú a oddeľujú pomocou filtračného systému. Pri otryskávaní hliníkových výrobkov môže dôjsť k odsávaniu hliníkového prachu, ktorý tvorí so vzduchom výbušnú zmes, a preto je filtračný systém vybavený na odsávanie výbušných prachov.

Dopyt Nakonfigurovať
Späť na aplikácie

Odsávanie závesných a bubnových tryskačov

Filtračný systém na odsávanie pri tryskaní je vybavený cyklónom na predbežné odvodnenie na odstraňovanie a rekuperáciu abrazíva. Potrubie spájajúce tryskací stroj, komoru predseparácie a filtračnú jednotku má hrubostennú konštrukciu SKIII, pretože odsávanie prachu z tryskacích strojov obsahuje veľké množstvo abrazívnych prachových častíc, ktoré prenikajú do odsávacieho potrubia a kolien. Filtračnú jednotku vždy vybavujeme predseparačnou komorou na oddelenie hrubých abrazívnych častíc, aby sa ochránilo filtračné médium.

Odsávanie otryskávacích komôr

Tryskacie komory sa používajú na povrchové tryskanie veľkých výrobkov, ako sú odliatky alebo veľké zvarence. Tryskacie komory sa používajú aj na mechanické tryskanie veľkých dielov, ako sú rámy automobilov. Tryskacia komora je uzavretý priestor na tryskanie, v ktorom sa abrazívne častice tryskajú proti povrchu pomocou tlakového vzduchu. Pracovník v tryskacej komore je oblečený v špeciálnom obleku a vybavený dýchacou maskou. Prachové častice a úlomky z procesu tryskania sa uvoľňujú priamo do tryskacej komory. Z tohto dôvodu vybavujeme tryskacie kabíny účinným a vysoko výkonným systémom odsávania a filtrácie vzduchu. Výkon odsávania pre tryskacie kabíny zabezpečuje vysokú rýchlosť výmeny vzduchu približne 150-krát za hodinu. Pri navrhovaní odsávania tryskacej kabíny umiestňujeme nasávacie štrbiny v spodnej časti komory a filtrovaný vzduch vraciame do hornej časti komory. Prúdenie vo vnútri tryskacej komory navrhujeme v smere zhora nadol, čo vedie k vysoko účinnému čisteniu vzduchu vo vnútri tryskacej komory.

Hľadáme globálnych obchodných partnerov: pridajte sa k nám a rozšírte svoje podnikanie na medzinárodnej úrovni

V dnešnom prepojenom svete je to neustále hľadanie nových trhov a príležitostí na rast a expanziu. Preto oslovujeme potenciálnych obchodných partnerov na celom svete, ktorí majú záujem o spoluprácu v rámci našej vzájomne prosperujúcej spolupráce.

Kontaktný formulár SK
Mapa evropy
Inovácie produktového portfólia

Inovácie produktového portfólia

Naše produkty neustále inovujeme na základe návrhov našich partnerov a technologických trendov.

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Pre naše produkty poskytujeme všetky dokumenty vo formáte 3D STEP, ktoré môžete zapracovať do svojich projektov.

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Monitorovanie a ovládanie technológie prostredníctvom vzdialenej správy zlepšuje používateľský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenstvo

Technická podpora a odborné poradenstvo

Každá aplikácia si vyžaduje svoj špecifický výrobok a my vám radi pomôžeme s jeho výberom.