Konfigurátor
Aplikácie

Laserové a plazmové odsávanie

Laserové a plazmové odsávanie

Popis aplikácie

Problémy v procese extrakcie laserom a plazmou

Odsávanie výparov počas laserového alebo plazmového obrábania zabezpečuje odsávanie a filtráciu škodlivých látok vo forme výparov a dymu, ktoré sa uvoľňujú počas rezania materiálu. Odsávací systém je pripojený k odsávaciemu stolu a zabezpečuje odsávanie dymov zospodu. Počas laserového a plazmového odsávania sú súčasťou odsávaných dymov aj prachové častice, častice rezaného materiálu a iskry.

 

Filtračný systém je vybavený lapačom iskier, aby sa znížilo riziko vznietenia filtračnej jednotky. Používame textilné filtračné jednotky, ktoré sú vždy vybavené automatickou regeneráciou filtračného média pomocou tlakového vzduchu. Pri použití sekundárneho filtračného stupňa sa filtrovaný vzduch odsávaný z lasera alebo plazmy môže vrátiť do výrobnej haly. Odsávanie z horiacich strojov zabezpečujeme nielen pre kovové materiály, ale aj pre rezanie plastov, kože, papiera alebo iné laserové gravírovacie stroje.

Dopyt Nakonfigurovať
Späť na aplikácie

Zachytávanie dymu počas rezania laserom

Laserové CNC stroje sú od výrobcu vybavené stolmi s prírubou na pripojenie odsávacieho zariadenia. Odsávanie prebieha vždy zdola, t. j. pod rezaným materiálom. Profesionálne CNC stroje sú vybavené automatickými klapkami, ktoré otvárajú/zatvárajú odsávacie časti stola všade tam, kde sa pohybuje rezacia hlava.

Komponenty na odsávanie spaľovacích strojov

Filtračný systém je vybavený odlučovačom iskier umiestneným vo výfukovom potrubí. Odlučovač iskier oddeľuje vstupné iskry a hrubé nečistoty pred vstupom do filtračného systému. Filtračné médiá sú buď filtračné kazety s materiálom odolným voči vysokým teplotám, alebo hadice z filtračnej tkaniny. Typ filtračného materiálu a konštrukcia filtra sa vyberajú podľa výhľadu filtračnej technológie a priestoru, ktorý je k dispozícii na umiestnenie filtračnej jednotky. Filtračná jednotka je vždy vybavená automatickou regeneráciou filtračného média pomocou tlakového vzduchu. Regenerácia je automatická v závislosti od tlakovej straty filtra. Odsávací ventilátor je umiestnený na strane filtrovaného vzduchu. Tlaková trieda ventilátora sa volí podľa vzdialenosti medzi spaľovacím zariadením a filtračným zariadením. Najčastejšie sa používajú ventilátory s tlakom od 2500 Pa do 3500 Pa. Filtrovaný vzduch distribuujeme v režime leto/zima, pričom v zime sa vzduch vracia do priestoru haly, kde sa distribuuje do priestoru pomocou sekundárneho filtra - filtračného rukáva. V letnom období sa filtrovaný vzduch vyfukuje von.

Hľadáme globálnych obchodných partnerov: pridajte sa k nám a rozšírte svoje podnikanie na medzinárodnej úrovni

V dnešnom prepojenom svete je to neustále hľadanie nových trhov a príležitostí na rast a expanziu. Preto oslovujeme potenciálnych obchodných partnerov na celom svete, ktorí majú záujem o spoluprácu v rámci našej vzájomne prosperujúcej spolupráce.

Kontaktný formulár SK
Mapa evropy
Inovácie produktového portfólia

Inovácie produktového portfólia

Naše produkty neustále inovujeme na základe návrhov našich partnerov a technologických trendov.

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Pre naše produkty poskytujeme všetky dokumenty vo formáte 3D STEP, ktoré môžete zapracovať do svojich projektov.

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Monitorovanie a ovládanie technológie prostredníctvom vzdialenej správy zlepšuje používateľský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenstvo

Technická podpora a odborné poradenstvo

Každá aplikácia si vyžaduje svoj špecifický výrobok a my vám radi pomôžeme s jeho výberom.